ВФЕУ
Тел.: (0432) 53-62-59, 067-36-99-838

Вінницький фінансово-економічний університет

Meню

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО. ЯК НЕ СТАТИ ЗАРУЧНИКОМ СИТУАЦІЇ

Здорові стосунки в сім`ї не лише не сумісні з насильством у будь-яких формах, а ще й обов'язково базуються на повазі та діалозі.
Однак, толерантність до насильства в нашому суспільстві ускладнює можливість протидіяти цьому явищу. Наприклад,
- 18% чоловіків впевнені, що мають право побити жінку, якщо вона зрадила.
- 22% жінок думають, що в окремих випадках заслужили насильство.
- 24% жінок звинувачують у скоєнні насильства постраждалих — вважаючи, наприклад, що насильство над жінками часто спровоковане жертвами.
- 47% жінок вважають себе мало поінформованими або такими, що взагалі не знають, як діяти в ситуації домашнього насильства.
- 19% жінок вважають, що статевий акт із жінкою без її згоди виправданий, якщо це відбувається в подружжі або між партнерами, які живуть разом.
- майже кожен третій чоловік вважає, що агресія в стосунках — приватна справа сім'ї.
Згідно Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19#Text ), домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Куди потрібно звертатись в разі вчинення домашнього насильства?
Найперше, куди потрібно звернутися за допомогою – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Пам’ятайте, що поліцейські можуть проникати до житла особи без рішення суду в невідкладних випадках, пов’язаних із припиненням акту домашнього насильства, у разі небезпеки для життя чи здоров’я постраждалої особи.
Якщо ви потребуєте консультації, боїтесь звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування:
- Національна "гаряча лінія" з питань протидії насильству та захисту прав дитини 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) – безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
- Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово;
- Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;
- Урядовий кол-центр 1545;
- У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію Координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103 або звертатись до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги за місцем вашого проживання.
- Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству».
- Також розкажіть друзям та знайомим про освітній проект ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ, де більше дізнаєтеся про домашнє насильство та його наслідки та знайдете поради, як допомогти іншим. Адже #ТиМожешЦеЗупинити.
НАСИЛЬСТВО У БУДЬ-ЯКИХ ФОРМАХ НЕДОПУСТИМЕ!

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги та центри безоплатної правової допомоги у Вінницькій області

domashnenasilstvo.jpg (7.77 Kb)


UFPR no Facebook 1 Instagram
Вінницький фінансово-економічний університет
21037, м. Вінниця, вул Пирогова 71а
Тел.: (0432) 53-62-59, 53-36-80
E-mail: [email protected]


©2020 - Вінницький фінансово-економічний університет

_